CO I JAK

CZY DZIECIAKI CHCĄ GRAĆ W PAINTBALL?

Oczywiście, że chcą! Do niedawna jednak jeszcze nie mogły. Standardowe gry z zastosowaniem kulek o klasycznym kalibrze 0.68 cala okazywały się zbyt bolesne dla małolatów, a przecież żaden rodzic nie życzy sobie, by jego dziecku działa się krzywda. Jednak od kilku lat na rynku imprez paintballowych dostępne są gry na sprzęcie przystosowanym do mniejszego kalibru kulki – 0.50 cala. Mniejsza kulka = mniejsza energia kinetyczna = paintball bezbolesny 😀 Teraz zorganizowanie atrakcyjnego przyjęcia urodzinowego czy niesztampowego wypadu z kolegami jest o wiele prostsze i łatwiejsze – a ileż wrażeń i przeżyć przysparza młodemu człowiekowi.
Oczywiście bawić się też można w różny sposób. Starsze dzieci będzie ciągnąć, żeby grać przeciwko sobie, młodsze raczej wybiorą strzelanie do celów lub do uciekającego taty 😀

Paintball dla dzieci
Paintball dla dzieci

FiftyCal (kaliber 0.50)

FiftyCal (kaliber 0.50) pozwala na zorganizowanie super gry nawet dla sześciolatków 😀 Paintball, szczególnie paintball dla dzieci, jest stosunkowo młodą dyscypliną sportową, ale w wielu fachowych zestawieniach podkreśla się fantastyczne efekty, jakie daje jego uprawianie. Poza aspektem ogólnorozwojowym (zwinność, szybkość, poprawianie refleksu) pomaga paintball kształtować zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach, uczy współpracy w grupie i szybkiego adaptowania się do zmieniających się warunków. Prócz zdobywania tężyzny fizycznej i trenowania wzroku w poszukiwaniu celu Wasze dzieci podczas rozgrywek paintballowych uczą się więc, jak skutecznie rozwiązywać problemy, jak dogadywać się z rówieśnikami i jak odważnie stawiać czoła wyzwaniom.

Wycieczka klasowa z paintballem
w roli głównej?

Moc przygody jest tak duża, że jeszcze przez wiele tygodni uczniowie będą przeżywać przeprowadzone akcje i rozegrane bitwy 😀 Taka wycieczka paintballowa pozwala na skonsolidowanie klasy i zintegrowanie się uczniów. Dodatkowo wyzwolona rywalizacja pozwala na redukcję lub całkowitą eliminację napięć powstałych wewnątrz grupy, co pozwoli nauczycielom i rodzicom na zaoszczędzenie własnych nerwów w rozwiązywaniu kłopotów młodych ludzi 😉

Podsumujmy:
– zerowa urazowość paintballa,
– spędzanie czasu na świeżym powietrzu,
– rozwijanie tężyzny fizycznej,
– wspomaganie rozwoju intelektualnego,
– eliminacja stresu – to wszystko są argumenty za zorganizowaniem swoim pociechom rozgrywek paintballowych na systemie FiftyCal.

CZY TO BOLI?

Czy postrzał z bliska amunicją FiftyCal boli? Jest to chyba pierwsze pytanie jakie sobie zadajemy. Zapraszamy do obejrzenia filmu, w którym na ochotnika daje się postrzelić 10-cio latek.

CO NA TO MAMA?

Na początku nie wiedziałam czy pozwolić dzieciom grać w Splat Master dopóki nie doczytałam, że jest to słabsza wersja paitballa zaprojektowana dla dzieci 9+ jako świetna i bezpieczna forma aktywnego wypoczynku i możliwości poznania nowych przyjaciół.

Paintball w polsce