BEZPIECZEŃSTWO

ZABAWA W PAINTBALL TO DOSKONAŁA FORMA SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU Z DZIEĆMI I ZNAJOMYMI. NALEŻY JEDNAK ZAWSZE STOSOWAĆ SIĘ DO KILKU ZASAD BEZPIECZEŃSTWA:

• zawsze podczas zabawy ubieraj maske dedykowaną w do paintballa. To samo dotyczy osób znajdujących się w zasięgu strzału.

• nigdy nie zaglądaj do lufy,

• zawsze kiedy nie strzelasz wkładaj specjalną zatyczkę do lufy oraz przełączaj bezpiecznik w tryb “zabezpieczony – safety ON”

• nie strzelaj do innych graczy z odległości poniżej 3 metrów,

• nie strzelaj do szyb i innych kruchych obiektów i przedmiotów,

• nigdy nie celuj w oczy lub głowę innych osób oraz w zwierzęta,

• przed użyciem przeczytaj instrukcję ze zrozumieniem i zapoznaj się z zasadami bezpieczeństwa,

• w trakcie zabawy używaj zdrowego rozsądku

TROCHE DANYCH TECHNICZNYCH

FiftyCal – 0.50 cala – jest serią zabawek strzelających małymi kulkami wypełnionymi farbą. Kulka po rozbiciu zostawia niewielki ślad. Amunicja jest w 100% biodegradowalna, nietoksyczna i łatwo schodzi po przemyciu wodą. Kulki wykonane są w specjalnej technologi, I przy odpowiednim przechowaniu (brak dostępu wilgoci) gwarantują przy trafieniu delikatne uczucie uderzenia a nie ból. Zabawki FiftyCal zostały zaprojektowane, aby dzieci już nawet od 6 roku życia mogły z łatwością go przeładować i wystrzelić. A co najważniejsze, można się nim bawić w ogródku z tyłu domu. Zawsze jednak należy przestrzegać kilku podstawowych zasad bezpieczeństwa. Najważniejszą z nich jest “Zawsze noś maskę do paintballa lub przynajmniej specjalnie dedykowane zabezpieczenie oczu”

System dla dzieci tzw. Fiftycal (50 cal) ma w swojej ofercie dwa rodzaje markerów (karabinków) do gry.

SYSTEM POMPKOWYNajprostszy SYSTEM POMPKOWY:
Marker po każdym strzale trzeba przeładować przesuwając rękojeść przednią. Popularnie tzw shootgun, który można zobaczyć w wielu filmach. Jest to najbardziej podstawowy system do grania. Charakteryzuje się niską szybkostrzelnością oraz najmniejszą siłą wylotową kulki. Jest to doskonały sprzęt, który także można wykorzystać do zabawy w ogródku koło domu. Wystarczy ustawić parę celów, a niewielka energia strzału będzie stanowiła gwarancję, że nic nie zniszczymy. Pod opieką rodziców mogą się bawić nawet dzieci 6-cio letnie.
PAMIĘTAJ ABY ZAWSZE NOSIĆ OCHRONĘ OCZU, A NAJLEPIEJ TWARZY.

SYSTEM Z BUTLĄSYSTEM Z BUTLĄ:
Do markera przykręcana jest butla ze sprężonym powietrzem, które „napędza” marker (karabinek). Markera NIE trzeba przeładowywać. Po prostu naciskamy spust, a marker sam się przeładowuje i strzela raz za razem. Są to tak zwane markery pół-automatyczne. Charakteryzują się nieco większą mocą wylotową od markerów pompkowych dla dzieci przez co i zasięgiem oraz większą szybkostrzelnością (ze względu na brak konieczności przeładowania ręcznego). Markery takie sugerujemy dla dzieci od 10 roku życia. Sprzętu tego nie proponujemy używać do zabawy pod domem. Po pierwsze butle trzeba naładować specjalnym wysokociśnieniowym kompresorem. Po drugie lepsza do tego jest pompka i jest dużo tańsza. Zabawa sprzętem pół-automatycznym, powinna się odbywać tylko i wyłącznie pod okiem doświadczonej osoby mającej pojęcie o obsłudze i strzelaniu.

ZAPRASZAMY DO NASZEGO SKLEPU >

ZOBACZ Filmiki pokazujące jak można się bawić:

Paintball w polsce